אורטודנטיה

אורתודונטיה הינו תחום בענף רפואת השיניים העוסק ביישור שיניים ולסתות כאשר מטרת הטיפול היא להשיג סגר תקין בין שיני הלסת העליונה והתחתונה תוך התאמה למבנה הפנים במטרה לקבל מראה אסתטי .

האם יש גיל בו רצוי להתחיל בטיפול יישור שיניים

הגיל המתאים למעקב הוא גיל בו קיימות בפה שיני חלב במטרה בו ניתן ליידע את ההורים על סגר לקוי הנגרם כתוצאה מהרגלים שונים כגון מציצת אצבע בגיל צעיר או שימוש במוצץ עד גיל מאוחר. הגיל בו יש להתחיל טיפול אורתודנטי תלוי בגורמים שונים בהם סיום החלפת השיניים, מהות הליקוי וכן מצבו הבריאותי של הילד.

האם יישור שיניים נועד רק עבור צעירים

מתוך אי הנוחות של ציבור המבוגרים להתמודד עם אמצעי הטיפול הקונבציונלים פותחו עבורם מספר אמצעי טיפול המאפשרים ביצוע יישור שיניים.

בשנים האחרונות בשל התפתחות בתחום ניתן לבצע הליך יישור שינים גם בקרב מבוגרים תוך שימוש באמצעי טיפול מתקדמים כמו אורתודנטיה לינגואלית- הדבקה של קוביות בצדן הפנימי של השיניים או פלטות שקופות הניתנות להסרה

יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות

פלטות שקופות ומיישר של Invisalign מתאימות לציבור המבוגרים לאחר בקיעת השיניים הקבועות. יתרונן המרכזי של הפלטות הוא כי מדובר בפלטות שאינן נראות לעין ומאפשרות להתנהל כרגיל ללא השפעה של הדימוי העצמי. יש לציין כי הרכבת הפלטות מחייבת משמעת עצמית מצידם של המטופלים הכוללת הרכבת הפלטות השקופות במשך רוב שעות היממה.

  מה מתרחש בעת הליך יישור שיניים

בעת הליך יישור שיניים השיניים זזות והתנועה מלווה בהליכים של ספיגה ובנייה של העצם מסביב. לעיתים על מנת להשיג תוצאה טובה יש לבצע עקירות שיניים חלביות ולעיתים קבועות. בממוצע ניתן לקבוע כי הטיפול נמשך כשנה ועד שנתיים בהתאם לחומרת המצב.

מה קורה בסיום טיפול ליישור שיניים ?

בסיום ההליך הרופא מבצע קיבוע ,כאשר כיום קיימים קיבועים שונים בניהם קיבועים קבועים שאינם ניתנים להסרה ומקובעים באמצעות חוט המודבק על השיניים הקדמיות מצידן האחורי. לעומת זאת, יש קיבועים הניתנים להסרה בצורת פלטה המותאמת לפיו של המטופל וניתנת להרכבה בהתאם להוראות הרופא.

במרפאתנו מבצעים טיפולי יישור שיניים באמצעים המתקדמים ביותר

באמצעות מעקב וביקורת במרפאתנו ניתן לשמר את התוצאה הסופית. צוות המומחים במרפאתנו מבצע טיפולי יישור שיניים הן לציבור הילדים והן לציבור המבוגרים באמצעות שיטות טיפול מתקדמות המבטיחות תוצאות טובות ואיכותיות על מנת לשמור על מראה שיניים יפות.