שתלים

מראה שיניים חסרות משפיע על הדימוי העצמי ועל בריאות השיניים. אנשים אשר איבדו שיניים ומעוניינים בשיניים חדשות יכולים ליהנות מפתרון מתקדם המהווה תחליף לשיניים החסרות.

מהם שתלים

שתלים מהווים תחליף לשיניים חסרות. במהלך השנים האחרונות חלה התפתחות רבה בתחום רפואת השיניים וכיום שתלים מהווים את החלופה הטובה ביותר לשיניים חסרות ומשפרים את חייהם של רבים.

כיצד נגרם אובדן שיניים

בשל אובדן שיניים אנשים זקוקים לשתלים. אובדן שיניים נגרם ממספר סיבות החל מריקבון השן, שחיקה, מחלת חניכיים חריפה, טיפול שורש שנכשל. רבים אשר איבדו שיניים עשויים להרגיש חסרי בטחון בעת דיבור. נוסף על כך, שן חסרה עשויה להוות השפעה שלילית על הרגלי האכילה, דבר שעשוי להביא למצב של תת תזונה.

 יתרונות השתלים

להבדיל מאפשרויות שיקום אחרות אשר היו מקובלות בעבר כמו גשרים או תותבות, שתלים נחשבים לאמצעי שיקום חזק ועמיד ולכן ניתן לשלב שתלים עם אמצעי שיקום אחרים במטרה להגיע לתוצאה המבוקשת- שיקום הפה. כך למשל ניתן לשלב שתל אשר יהווה תמיכה לכתר המחליף שן חסרה.

האם שתלים מתאימים לכולם

על אף ההתקדמות בתחום השתלות השיניים הכוללות פיתוח של שתלים צרים, יש לזכור כי הטיפול שונה מאדם לאדם ולכן ההמלצה היא להיוועץ עם מומחה לשיקום הפה בטרם ביצוע ההשתלה. במידה והנכם זקוקים לייעוץ, הרי במרפאתנו מחכים לכם טובי הרופאים עימם תוכלו להיוועץ.

 מה מתרחש בפגישת הייעוץ

במהלך הפגישה הרופא יערוך בדיקה כוללת של השיניים והחניכיים במטרה לקבוע האם אתם מתאימים לביצוע השתלה. הבדיקה תכלול צילומים וכן סריקות ct  על מנת לוודא כי מבנה העצם מתאים להשתלה. בהתאם למצב הפה תקבע תוכנית הטיפול המתאימה ביותר.

 3 שלבים של טיפול

  • הכנת הלסת: בשלב הראשון מתבצעת הכנת הלסת לקראת החדרת השתל המורכב מבורג טיטניום. הרופא קודח חור קטן בלסת במטרה להחדיר את השתל.
  • מיקום השתל: לאחר קידוח החוק הרופא מבצע הרחבה של החור במטרה להתאים את גודלו להברגת בורג הטיטניום. לאחר שלב זה הרופא מרכיב מכסה המגן על הבורג על מנת לאפשר למקום בו נעשתה ההברגה להתאחות ומחזק את השתל מה שמכונה בעגה המקצועית הליך אוסיאואינטגרציה.
  • כתר זמני:  לאחר כמה חודשים מונח כתר זמני על החלק העליון של השתל ומטרתו לשמש כסביבה בה החניכיים גדלים באופן טבעי.

מה כולל הליך ההחלמה

הליך ההחלמה תלוי במספר גורמים ובניהם שמירה על היגיינת הפה על מנת לאפשר חיבור בין העצם והשתל. כישלון ההשתלה עשוי להיות כתוצאה מאי הקפדה על צחצוח שיניים ולכן חשוב מאד להקפיד על צחצוח שיניים וכן שימוש בחוט דנטלי להשלמת הפעולה.

בשל הליך החלמה ארוך, קיימת חשיבות לקבוע פגישת מעקב אצל רופא השיניים

בשל העובדה כי מדובר בהליך החלמה ארוך העשוי להימשך לעיתים כשנה, קיימת חשיבות רבה לקביעת פגישת מעקב אצל רופא השיניים במטרה לבחון את ההתקדמות.