רופאים המעוניינים לבצע את תהליך ה- LANAP, מקבלים הכשרה שאורכה כשנה.
העבודה המעשית עם חולים אמיתיים מתחילה בטירונות לייזר (Laser BootCamp™), הכוללת שלושה ימים של אימונים המתמקדים בבטיחות ויעילות של תהליך ה- LANAP. עם סיום הכשרה זו, רופאי השיניים מקבלים תעודת הסכמה שמאפשרת ביצוע של תהליך ה- LANAP הבסיסי. לאחר שישה חודשים של שימוש בתהליך LANAP  הבסיסי על לקוחות, רופא השיניים מגיע לשלב מיוחד בהכשרה- Evolution 4.

השלב הרביעי בהכשרה מספק לרופא השיניים תובנות וידע מעמיקים יותר על מנת להשתפר ולבצע את תהליך ה- LANAP  בצורה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר. הרופא ירחיב ויעמיק את ידיעותיו בתהליך ובאופן השימוש בו, ולכן יוכל להגיע לתוצאות טובות ויעילות יותר.
לאחר השלמת השלב הזה, יקבל רופא השיניים תעודת בקיאות מורחבת בתחום.

השלב האחרון ברצף הדרכת Lanap הוא השלב החמישי, אשר מוביל לתעודת "מומחה LANAP" ו בנוסף, מאפשר למטפל לההיות עמית במכון לרפואת שיניים מתקדמת.
השלב החמישי מתמקד בהגדלת דחיסות האנרגיה, על מנת לאפשר לרופא המטפל להגיע לביצועי LANAP טובים יותר, במיוחד במצבים מסובכים וקשים יותר. השלמת השלב הזה מאפשרת לרופא השיניים להשתמש בסיבי קוורץ אופטיים בקטרים ​​שונים, לרבות סיבי 300 ו -400 מיקרון המיוצרים בהתאמה אישית, וזאת על מנת לאפשר תהליך גמיש במיוחד המותאם לצרכי ה- LANAP של כל מטופל.

השלב החמישי הוא השלב הגבוה ביותר באימון ה- LANAP, ורופא אשר יגיע לשלב זה ירכוש את רמת האימון הגבוהה ביותר והמתפתחת ביותר בישראל ברפואת שיניים בלייזר.

מרכז השיניים רחביה, ממוקם במרכז ירושלים ונכון להיום, הינו מרפאת השיניים היחידה המורשית לבצע את תהליכי ה- LANAP  בישראל.